Pašdarināta tēja no Latvijas laukiem

Sveikas.

Pardon, šodien galvā nav ne kripatiņas domu par kosmētiku. Tāpēc par to vēlāk.

Šodien vēlos parunāt ar jums par tējām. Pavisam dabīgām no Latvijas laukiem. Lasāmā būs daudz, tāpēc sameklējiet savu mīļāko krūzi – uzvāriet tēju un sāksim. 

Pēdējos pāris gadus arvien vairāk un vairāk sāku interesēties par visādu Latvijas lauku zālīšu ievākšanu, lai tās sakaltētu un aukstās ziemās gremdētos atmiņās par vasaru pie karsti kūpošas tējas krūzes.  teeja

Mūsdienu jaunatne arvien mazāk un mazāk novērtē un izmanto to, ko spēj dot Latvijas daba. Zināms, ka tēju principā var uztaisīt no jebkādiem augiem. Tomēr katram augam ir arī savas dziednieciskās īpašības un daudzas tējas nemaz nedrīkst dzert diendienā. Bet kuras tad var un ir arī garšīgas? 

Padalīšos ar savām iecienītākajām tējām, kuras ir samērā viegli ievācamas.

Mans top 1 un visu laiku dzertākā tēja ir piparmētru tēja. Gan jau, tikai retais nebūs garšojis īstu Latvijas savvaļas piparmētru. Garša ir atsvaidzinoša. Tēja satur B vitamīnu, kas paaugstina koncentrēšanās spējas, nervu un smadzeņu darbību. Tase karstas tējas lieliski nomierina vēdera darbību un uzlabo gremošanu pēc sātīgas maltītes. Runājot, ka šī tēja, lietota ilgstoši, izraisa depresijai līdzīgas sajūtas, taču es neko tādu nekad neesmu piedzīvojusi.

Kaut gan ārsti neiesaka nevienu zāļu tēju dzert regulāri, ikdienā, vislabāk ir tās regulāri mainīt, vienu dienu dzerot liepziedu tēju, citu dienu atkal – piparmētru vai kumelītes.

Otrajā vietā man ir dzērveņu lapiņu tēja -patīkama garša, un tā satur C, B grupas vitamīnus, dažādus mikroelementus u.t.t., kas  noder saaukstēšanās gadījumā pret klepu un iesnām, galvas sāpēm, drudzi. Šī tēja ir arī universāls vitamīnu komplekss, kas spēcina organismu, ja tēja tiek lietota regulāri.

Trešo vietu ieņem liepziedu tēja, kas atsauc atmiņā agru, agru bērnību. Tās patīkamā garša, apvienojumā ar labo iedarbību uz organismu, padara to par vērtīgu tēju, taču lielākoties cilvēki par to ir aizmirsuši. Liepziedu tēja lieliski pazemina paaugstinātu asinsspiedienu, kā arī palīdz cīņā pret galvas sāpēm. Pati esmu to pieredzējusi un bieži vien lieku lietā šo vērtību arī ikdienā.

Izlasīju žurnālā, ka zāļu tēju iesaka dzert tukšā dūšā, jo tad vērtīgās vielas ātrāk nonāk asinīs, savukārt dzerot tēju pēc ēšanas, kamēr kuņģis pārstrādā pārtiku, daudzas tējas aktīvās vielas būs aizgājušas bojā, pirms tās paspēj uzsūkties.

Vai jūs izvēlaties veikalu tēju piedāvājumu vai savus krājumus veidojiet pašas? Kuras ir jūsu iecienītākās tējas?

 

 

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts tējas apskats. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Pašdarināta tēja no Latvijas laukiem

  1. happynorelle saka:

    Tējas dzeru reti un parasti tas ir ziemā vai brīžos, kad esmu slima. Pirkusi tējas neesmu sen. Tagad man ir pašu vāktā piparmētra, liepziedi un vīgrieze(manas dabiskās miega zāles). Mammai krājumi lielāki – viņa vēl vāc citas zālītes.

  2. Elīna saka:

    Man vismīļākā ir viršu tēja, vēl ķimeņu tēja ļoti garšo. Man patīk ievākt tējas, kā arī lasīt visādus pavasara zaļumus salātiem 🙂

  3. Krista saka:

    Pati vācu un kaltēju piparmētru, jo īsta piparmētru tēja ir viena no manām mīļākajām. Negaršo veikalos paciņās nopērkamā. Mājās ir arī liepziedu, kumelīšu, kaķpēdiņu tējas! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s